Ponad 35 lat

na polskim rynku zbrojeniowym

O nas

Firma Transbit została założona w 1987 roku. W pierwszych trzech latach skoncentrowaliśmy naszą produkcję na modułowych mikroprocesorowych systemach automatyki przemysłowej TeleAstra. Jednym z największych zrealizowanych w tej dziedzinie tematów było zaprojektowanie i wykonanie systemu centralnego sterowania i zabezpieczenie ppoż. hali lakierni kabin licencyjnych w zakładach ZM „URSUS”.

W latach 90-tych rozszerzyliśmy ofertę wyrobów o zestawy urządzeń, umożli­wiające budowę prywat­nych sieci teleko­mu­nika­cyjnych, jak również o krotnice PCM i prze­łącznice cyfrowe, przezna­czone do pracy w systemach publicz­nych. Rozpoczęliśmy również prace nad wdrożeniem do produkcji zestawu urządzeń łączności cyfrowej.

Po kilku latach prac rozpoczęliśmy realizację dostaw na potrzeby MON, umacniając systematycznie swoją pozycję na rynku telekomunikacji specjalnej. Jednocześnie zakończyliśmy pierwsze opracowania i rozpoczęliśmy produkcję urządzeń łączności cyfrowej dla publicznych systemów telekomunikacyjnych typu PCM i ISDN.

Firma dzisiaj

Aktualnie w firmie zatrudnionych jest kilkudziesięciu  wysokiej klasy specjalistów, którzy tworzą zespoły konstruktorów-projektantów, programistów, instalatorów i serwisu oraz specjalistyczny dział produkcji.

Głównym obszarem naszej działalności jest tworzenie wojskowych systemów teleinformatycznych – polowych i stacjonarnych.

Dostarczamy kompletne, zintegrowane systemy łączności wraz z urządzeniami transmisji kablowej, światłowodowej i radioliniowej dla systemów specjalnych i sieci publicznych. Nasze urządzenia przeznaczone są do pracy w trudnych warunkach środowiskowych.

Specjalizujemy się w opracowywaniu urządzeń łączności radiowej: radiolinii horyzontalnych, pozahoryzontalnych i troposferycznych, radiostacji szeroko pasmowych, łączy radiowych do samolotów bezpilotowych.

W naszej ofercie znajdują się kompletne rozwiązania VoIP (centrale polowe, telefony), routery i przełączniki sieciowe, przełącznice traktów cyfrowych oraz urządzenia kryptograficzne.

Jesteśmy jedną z nielicznych firm realizujących dostawy sprzętu łączności na potrzeby Ministerstwa Obrony Narodowej, zarówno do stacjonarnego systemu łączności, jak i do obiektów polowych. Nasze rozwiązania reprezentują najwyższy poziom technologiczny, co jest rezultatem znaczących inwestycji w badania i rozwój, połączonych z doświadczeniem i kreatywnością naszego zespołu.

Jeżeli jesteś zainteresowany skorzystaniem z naszych usług w zakresie opracowania urządzeń, tworzenia oprogramowania lub przeprowadzenia badań, skontaktuj się z nami wysyłając wiadomość na adres e-mail: biuro@transbit.com.pl.

Strategia rozwoju

Dzięki temu, iż duże nakłady przeznaczamy na badania, rozwój i systematyczne wdraża­nie nowych technologii, nasze wyroby mogą skuteczne konkurować z produktami światowych liderów w dziedzinie telekomunikacji. Dla wielu z nas projektowanie i prace badawczo-rozwojowe są nie tylko ciekawą pracą i fascynującą przygodą – to nasze hobby.

Współpraca

W ramach prowadzonej przez nas działalności naukowo-badawczej współpracujemy z Wojskowym Instytutem Łączności i Wojskową Akademią Techniczną. Jesteśmy dostawcą sprzętu łączności do obiektów produkowanych przez Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1, PIT-RADWAR (PGZ), Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2.

Systemy jakości

W 2003 roku certyfikowaliśmy w firmie system zarządzania jakością spełniający wymagania normy PN-EN ISO 9001:2001 oraz AQAP 2110:1995. Biorąc pod uwagę czynniki zewnętrzne i wewnętrzne warunkujące działalność firmy, istotne wymagania stron zainteresowanych, jak również wyroby i usługi organizacji, aktualnie w Transbit Sp. z o.o. utrzymywany jest system zarządzania jakością, który spełnia wymagania normy PN-EN ISO 9001:2015 oraz AQAP 2110:2016 w zakresie projektowania, produkcji i serwisu urządzeń elektronicznych i systemów teleinformatycznych wraz z oprogramowaniem oraz system zarządzania jakością oprogramowania, który spełnia wymagania normy AQAP 2210:2015 w zakresie wytwarzania, powielania, dostawy i utrzymania oprogramowania.

System ten jest przez nas ciągle doskonalony, czego dowodem są pozytywne wyniki audytów w ramach nadzoru prowadzonego przez Centrum Certyfikacji Jakości.

Podstawowym kierunkiem polityki firmy jest dbałość o zaufanie i zadowolenie klienta poprzez dostarczanie mu produktów o jakości, której od nas oczekuje. Dążymy do takiej organizacji procesów przebiegających w firmie, aby każdy klient otrzymał wyrób, który zamówił i ponownie chciał skorzystać z naszych usług, przy jednoczesnym uzyskaniu takich relacji ekonomicznych, które umożliwią dalszy rozwój przedsiębiorstwa.