W dniach 6-7.05.2024 na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się Konferencja Defence24Days organizowana przez portal Defence24. Było to idealne miejsce do wymiany podglądów i merytorycznej dyskusji na tematy dotyczące polityki obronnej, bezpieczeństwa i przemysłu zbrojeniowego. W wydarzeniu wzięli udział najważniejsi decydenci krajowi i zagraniczni, przedstawiciele Sił Zbrojnych RP, przedstawiciele przemysłu z Polski i zagranicy.

Spółka Transbit jako sprawdzony dostawca systemów łączności i teleinformatyki dla Wojska Polskiego również była obecna. Przedstawiciele Transbitu brali udział w rozmowach z licznymi uczestnikami Konferencji dzieląc się doświadczeniami ze swojej działalności, szczególnie podczas paneli związanych z zakresem produkowanego sprzętu. Zespół Transbitu uczestniczył m.in. w panelach:
· Rozbudowa Polskiego Przemysły Obronnego,
· Modernizacja Obrony Przeciwlotniczej,
· Modernizacja Wojsk Lądowych,
· Przyszłość technologii kosmicznych: łączność i obrazowanie satelitarne,
· Nowoczesna Łączność i Cyberobrona w Wojsku Polskim,
· Powietrzne Technologie Bezzałogowe.

Pierwszego dnia Konferencji na uroczystej Gali Defence24 Prezes Zarządu Transbit, Zbigniew Soporek, odebrał nagrodę Orły Bezpieczeństwa za „Systemy łączności do zestawów obrony powietrznej Wisła i Narew”. Jest to ważna nagroda, podkreślająca udział polskiej firmy w rozwoju narodowych rozwiązań w zakresie łączności mających istotny wkład w bezpieczeństwo Polski oraz przykład polskiej technologii zmieniającej łączność w Wojsku Polskim.

Była to już 6. edycja Konferencji Defence24 Days, która jest największą konferencją w Europie Środkowo-Wschodniej poświęconą kwestiom obronności i bezpieczeństwa.